Demokracia nie je pre všetkých.

Autor: Ján Melas | 18.3.2016 o 22:04 | Karma článku: 4,56 | Prečítané:  778x

Európa uznáva svoje hodnoty a svoje spôsoby riešenia problémov. Svoje hodnoty považuje za najlepšie a čuduje sa ak niekto s nimi nesúhlasí. 

Napríklad, spolužitie Rómskej komunity s majoritným obyvateľstvom nie je bezproblémové. Problémy má majoritné obyvateľsvo, nie Rómovia. Známy je Oskar Dobrovodský, ktorému jeho susedia robia život neznesiteľný. Keby ste nevedeli o čo ide, pozrite si facebook-ovú stránku Oskara Dobrovodského. Štátne orgány, orgány samosprávy, ľudskoprávne organizácie, ktoré sa pokúšali jeho problémy riešiť v duchu európskych pravidiel, to vzdali a mlčia. Lenže on nie je jediný postihnutý, pri polmiliónovej komunite Rómov, je ich podstatne viac. Ich volanie po riešení problémov, však nikto nechce počúvať, len Kotleba. Toho, však, prezident a ostatné politické strany, považujú za extrémistu a nechcú s ním hovoriťt. Obávam sa, že požiadavky majoritného obyvateľstva budú v Európe považované za extrémistické.

Nutným predpokladom fungovania demokratickej Európy je fungovanie politických strán a slobodnej tlače. Oboje však vyžaduje veľa peňazí. Časť peńazí poskytne štát, časť získajú z úverov a časť poskytnú sponzori. Aby to fungovalo musia mať sponzori politických strán a mainstreamových médií zabezpečenú trestnoprávnu imunitu. A naozaj, oligarchovia, ktorí sponzorujú politické strany, alebo médiá, nemajú problémy so zákonmi.                                  

Odkiaľ sa však berú peniaze na sponzoring? EÚ nám už roky ukazuje, kde sú peniaze a zároveň poskytuje návod ako ich beztrestne získať. Napríklad eurofondy, my pošleme z nášho rozpočtu 9 mld € do EÚ, oni priložia 3 mld € a vzniknú eurofondy, ktoré môžeme čerpat, ale už podľa pravidiel EÚ. Čiže naše peniaze už nepodliehajú našim kontrolným mechanizmom. My sa môžeme rozčuľovať, prečo stojí dvojtýždňový kurz počítačovej gramotnosti pre 30 Rómov polmilióna €,  prečo lavička v parku stojí 800 €, alebo prijmeme túto hru a budeme sa chváliť len úspešnosťou čerpania eurofondov.

Všetky politické strany sľubujú boj proti korupcii, len nepovedali ako. Jediný Kotleba navrhuje zrušiť eurofondy, ktoré sú, podľa neho, zdrojom korupcie. To je však názor extrémistický.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami (Komentár Máriusa Kopcsaya)

Preceňovanie utečeneckej témy odpútava pozornosť od úplatkov.

KOMENTÁRE

Férové, ale drsné ultimátum z USA (Schutzov týždeň)

Prečo je balvanom v oku ten iliberál, ktorý nevládne?

Blog prezidenta SZĽH

Silné reči hokej nespasia

Spor Lintner vs. Krajči ukázal, aké zbytočné sú silné reči veľkých chlapcov.


Už ste čítali?