Vzťah Nemecka k utečencom

Autor: Ján Melas | 23.1.2016 o 21:44 | Karma článku: 7,49 | Prečítané:  1062x

Nikdy som nepredpokladal, že vývoj utečeneckej krízy naberie takýto smer. Tento scenár nie je vhodný ani pre hollywoodský prepadák.

Všetko začalo v noci zo Silvestra na Nový rok v Kolíne nad Rýnom. Oslavy sa konali, ako vždy, na verejných priestoroch. Utečenci, arabského vzhľadu, to pochopili tak, že oslavy budú pokračovať verejnými sexuálnymi orgiami a tak začali obťažovať nemecké ženy. To sa môže stať, ale reakcia polície je nepochopiteľná. Nechránila ženy pred znásilnením a nezatkla násilníkov. Vzhľadom na to, že sa všetko odohralo pred očami polície, sú výsledky alarmujúce:

BILANCIA SILVESTROVSKEJ NOCI V KOLÍNE: 883 domnelých obetí 776 trestných oznámení 21 obvinených a 1 celý človek vo väzbe. (Richard Sulík 19.1.2016, WELT.DE)

Šéf polície odstúpil, šéfredaktor ZDF sa ospravedlnil, starostka Kolína a kancelárka Nemecka vystúpili ako hovorkyne utečencov. 

Život ide ďalej, no nástojčivo sa u mňa hlásia otázky na ktoré nepoznám odpovede:

- sú európske štáty, jednotlivo, alebo spolu ako EÚ, ešte svojprávne, alebo sú len vykonávateľom príkazov veľkého brata?

- sú médiá garantom demokracie tým, že odhalia všetky nechutnosti vládnej moci, alebo sú iba hlásnou trúbou propagandy? Kŕmia nás informáciami, že utečenci sú zo Sýrie a idú do Európy cez Líbyu a nedajú si ani tú námahu vysvetliť prečo si cestu predlžujú cez Jordánsko, Egypt a Líbyu, keď majú prístup k moru z vlastného územia, alebo z Libanonu, ktorý je spojenec Sýrie.

- kto, alebo čo, dokáže umlčať médiá. Verejnoprávna televízia ZDF informovala o udalostiach silvestrovskej noci až 4.januára.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Jeden za všetkých, všetci za jedného. Čo má Kaliňák s tromi mušketiermi

Dom, v ktorom býva minister vnútra Robert Kaliňák, je pomenovaný podľa Aramisa z Troch mušketierov. Susedmi sú Athos a Porthos.


Už ste čítali?