Budem aj ja emigrantom?

Autor: Ján Melas | 15.1.2016 o 22:08 | Karma článku: 6,64 | Prečítané:  1022x

Do Európy prichádza veľa imigrantov a s nimi aj veľa otázok. Zastaví niekto ich prílev, alebo zaplnia Európu oni? Ak zaplnia Európu, prispôsobia sa oni nám, alebo my im? Ak sa neprispôsobíme, budeme žiť vedľa seba, alebo budeme 

musieť emigrovať?

Jednoznačne sa vyjadril Fico, ktorý chce chrániť Slovensko pred imigráciou. Za to sa mu dostalo tvrdej kritiky od prezidenta, opozičných politikov, európskych politikov, cirkevných hodnostárov, europoslancov, dokonca aj z radov Smeru. Dokonca si vyslúžil za to aj trestné oznámenie. Referendum v  Gabčíkove, alebo názory starostov obcí v okrese Nitra, do ktorých mali byť nasťahovaní imigranti, sú zrejme demokraticky nekorektné. Podobné názory má aj Orbán, ktorý tiež čelí kritike celej EÚ.  

Iný kaliber predstavuje kritika Davida Camerona. Ten tvrdí, že EÚ je chorá a chce dohodnúť niektoré zmeny pre Veľkú Britániu. Ak sa mu to nepodarí, je pripravený usporiadať referendum o členstve v nej. Zaujímavá je aj ochrana Veľkej Británie pred imigrantmi, sú to vodné priekopy na oboch koncoch eurotunela. Vznikli zaplavením barinatého územia, ktoré bolo odvodnené pri výstavbe tunela. Táto stredoveká prekážka vznikla preto, že imigranti nerešpektovali iné prekážky, napr. "zákaz vstupu do eurotunela", prípadne oplotenie. Tieto prekážky sú zrozumiteľné pre iba nás, nie pre imigrantov.

Stovky útokov "neznámych cudzincov" na ženy v Nemecku počas novoročných osláv, spôsobili iba rozhorčenie verejnosti, polícia ich pozorovala, ale nezasiahla, médiá o nich svorne mlčali. Korunu tomu nasadila starostka Kolína nad Rýnom, ktorá povedala, že ženy provokovali útočníkov a mali si dávať lepší pozor na svoje konanie. Po prevalení škandálu, odstúpil šéf polície v Kolíne, šéfredaktor televízie ZDF sa ospravedlnil, starostka tvrdí, že jej slová boli vytrhnuté z kontextu. Kancelárka Merkelová odsúdila útoky a poučila svojich spoluobčanov, že v demokratických krajinách je neprípustné robiť štatistiku na základe štátnej príslušnosti, viery a rasy.   

Pri takomto postoji "volených zástupcov ľudu" zdá sa mi rozumné hľadať si cieľovú destináciu svojej emigrácie, aj keď sa nechystám dožiť sto rokov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?