Ako riešiť utečeneckú krízu?!

Autor: Ján Melas | 29.10.2015 o 17:31 | Karma článku: 5,76 | Prečítané:  1298x

Utečenci prichádzajú do Európy vo veľkých počtoch, bez akejkoľvek kontroly, alebo registrácie. Je to prinajmenšom neobvyklé. Európski politici naviac hovoria, že ochrana utečencov je prvoradá, bez ohľadu na následky.

Takýto postup, domyslený do konca, by viedol k oslabeniu a zániku európskej civilizácie. Je to predstava absurdná a tak som sa začal zaujímať, ako budú problémy s utečencami riešiť jednotlivé štáty EÚ.

Napriklad Nemecko, utečencom na svojom území, neposkytuje trvalé občianstvo, ale len povolenie na  pobyt, ktoré je iba dočasné a opakovane sa predlžuje. Na predĺženie pobytu neexistuje právny nárok a je plne závislé od štátnych úradov. Proces predlžovania pobytu je veľmi pružný a rýchly nakoľko sú z neho vylúčený právnici, ktorí dokážu právnickými kľučkami predlžovať proces do nekonečna. Dôvodom na poskytnutie občianstva nie je ani skutočnosť, že žiadateľ sa narodil v Nemecku, tam aj študoval a keď dospel, nenašiel si prácu. Keďže sa prihlásil na odoberanie sociálnej podpory, bol mu okamžite zrušený pobyt a bol vyhostený do krajiny, ktorú uviedla matka pri jeho narodení. Že je v tej krajine cudzincom, nepozná ani jej úradný jazyk, to nikoho nezaujíma.

Nemecko je určite lepšie informované o utečeneckej kríze ako my, čitatelia všetkých médií dohromady. Preto sa na príchod utečencov postupne pripravuje, napríklad vyhostilo z Nemecka, za 1. polrok tohto roka  viac ako 10 000 azylantov s dočasným pobytom. Takto Nemecko vytriedi utečencov a ponechá si iba tých, ktorých potrebuje. O rovnaký výsledok utečeneckej krízy sa usiluje aj Slovensko, len inakšími prostriedkami. Nakoniec to dopadne tak, že Slovensko je xenofóbna krajina a Nemecko ľudomilná, vždy ochotná pomôcť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Jeden za všetkých, všetci za jedného. Čo má Kaliňák s tromi mušketiermi

Dom, v ktorom býva minister vnútra Robert Kaliňák, je pomenovaný podľa Aramisa z Troch mušketierov. Susedmi sú Athos a Porthos.


Už ste čítali?