Zdanie klame.

Autor: Ján Melas | 4.5.2015 o 15:39 | Karma článku: 4,17 | Prečítané:  532x

V nedávnej dobe prebiehala vášnivá diskusia na tému ľudskej homosexuality a potreba právnej úpravy konania jej príslušníkov. Prekvapila ma dôležitosť uvedenej problematiky, ktorá  vyústila až do konania referenda. Dozvedel som sa, že homosexualita je normálna vec, rozšírená medzi ľuďmi, aj medzi zvieratami. Je to tak v dnešnej dobe a bolo to tak aj v minulosti. 

Napríklad, odborníci zistili, že muži zobrazení na tritisíc rokov starej váze sú tiež homosexuáli. Nerozumiem uvedenej problematike, preto mi nezostáva nič iné ako im veriť. Červík pochybností však vŕta ďalej. 

Žijem v spoločnej domácnosti s manželkou a deťmi, rovnako ako mnoho iných. Rodinný život sa odohráva za dverami nášho bytu, skrytý pred zrakom verejnosti. Na verejnosti sa prezentujeme iba vláčením nákupov, cestovaním a ostatnými činnosťami, zabezpečujúcimi chod našej domácnosti. Iná situácia nastane, keď sa spolu so susedom vyberiem na futbal. Nechodíme tam zamestnávať usporiadateľov či nebodaj políciu.  Obdivujeme samotnú hru, ktorá dokáže urobiť z dospelých mužov malých chlapcov a z malých chlapcov dospelých mužov. Nepotrebujeme ani veľa slov, aby sme vedeli oceniť vydarenú akciu, či neobvyklú technickú parádu. Rovnako vieme pohľadom vyjadriť aj sklamanie z nepodarenej akcie, alebo kiksu hráča. Po futbale obyčajne zájdeme na pivo, kde zhodnotíme  celý zápas a posúdime ešte strategické zámery oboch mužstiev.

Posedenie pri pive, je aj príležitosť na sociálne kontakty, preberieme tam radosti a problémy politického, pracovného, zdravotného, či rodinného života. Máme to vymyslené lepšie ako v Amerike, tam ak sa niekto potrebuje vyrozprávať, zaplatí si psychológa a ten ho počúva a uznanlivo prikyvuje hlavou. To, že si niekto vypočuje jeho problémy, už stačí na obnovenie duševnej rovnováhy. Rovnakú službu poskytujem ja susedovi sused potom mne. A platíme iba pivo. 

Ak o tritisíc rokov neskôr, nejaký  znalec 21. storočia, si pozrie naše fotografie, určite nás označí za homosexuálov. Najmä keď už nebude existovať pravdepodobne futbal ani pivo. My však vieme už teraz, že zdanie ho oklame. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?