Politika je panské huncútstvo.

Autor: Ján Melas | 12.2.2016 o 22:02 | Karma článku: 3,89 | Prečítané:  473x

Táto stará pravda núti obyčajného človeka, živiaceho sa vlastnou prácou, aby sa do politiky nemiešal. Zdravotné sestry to nerešpektovali a zapojili sa do predvolebného boja politických strán. Čo v tomto boji získali a čo stratili?

Získali sľuby, ktoré rozdáva minister a premiér plným priehrštím a pred televíznymi kamerami. Stratili však zamestnanie a čo horšie stratili imidž spoľahlivého zamestnanca pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti občanom. Návrat do pôvodného zamestnania bude preto veľmi ťažký. 

Rovnaký osud,  teda neúspech, postihol aj protest učiteľov resp. učiteliek. Oni boli tiež zneužití na predvolebný boj. 

Predvolebný boj nemá určené pravidlá a je plný klamstva, lží, podvodov, demagógie, trestných oznámení a ďaľších nechutností, ktoré sú politici schopní vymyslieť na to aby vyhrali voľby. Po voľbách, nech ich vyhrá hocikto, sa bude víťaz, celkom logicky, venovať väčšine, ktorá neprotestovala a od ktorej závisí sociálny zmier. A protestujúci už nebudú nikoho zaujímať.

Prečo sa do tohoto kolotoča predvolebných nechutností zapojili zdravotné sestry a učitelia? Ja si myslím, že skúsenost jednej generácie je neprenosnána na druhú generáciu, každá generácia si to chce vyskúšať na vlastnej koži. Po súčasnej skúsenosti, už aj dnešná generácia bude veriť, že politika je panské huncútstvo

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kto zneužije urgentný príjem zaplatí desať eur, navrhuje Drucker

Viac ako 70 percent výjazdov záchraniek k pacientom, ktorých dovezú na nemocničnú pohotovosť, je podľa analytika zbytočných.

KOMENTÁRE

Plátanie dier v zdravotníctve

Rizikom sú príhody s fatálnym následkom, ktoré imidž dobrej reformy neurobia.

ŠPORT

Asociácia dala lyžiarkam ultimátum, výsledok je neistý

Znepriatelené strany sa nevedia zhodnúť.


Už ste čítali?